Címke: Békás-szoros

ERDÉLY A MAGASBÓL – Légi felvételek 7.

A Nagy-Hagymás, az Egyes-kő és az Öcsém, az Ördögmalommal.

A Nagy-Hagymás és a Békás-szoros

A Békás-szoros – Nagy-Hagymás Nemzeti Parkot a Keleti-Kárpátok 2. című honismereti fotóalbumunkban részletesen bemutattuk. A Nemzeti Park a Keleti-Kárpátok központi csoportjában helyezkedik el, a Hagymás hegységben. A Békás-szoros-Nagyhagymás Nemzeti Parkot átszeli az a transzkárpatikus út, amely összeköti a Gyergyói-medencében elhelyezkedő Gyergyószentmiklóst Békással. Itt található a Békás-szoros és a Gyilkos-tó, valamint a Súgó-szoros, a Likas-zsomboly és a Nagyhagymás- Feketehagymás-Egyeskő.
Tovább >>

Kárpátok Koronája – Keleti-Kárpátok 2. – Csíki-havasok

A Békás-szoros, távol a Kis-Cohárd

Csíki-havasok – A Békás-szoros – Nagyhagymás Nemzeti Park

A Nemzeti Park a Keleti-Kárpátok központi csoportjában  helyezkedik el, a Hagymás hegységben. A Békás-szoros-Nagyhagymás Nemzeti Parkot átszeli az a  transzkárpatikus út, amely összeköti a Gyergyói-medencében elhelyezkedő Gyergyószentmiklóst Békással. Itt találhtó a Békás-szoros és a Gyilkos-tó, valamint a Súgó-szoros, a Likas-zsomboly és a Nagyhagymás- Feketehagymás-Egyeskő. A Terkőtől a Vit-havasig terjed, magába foglalva a Békás-szorost is. Összhosszúsága 70 km, szélessége 10-15 km.
Tovább >>

Visszatekintő – Erdélyalbum – Erdély – Siebenbürgen – Transylvania

A 3 nyelvű Erdély-könyv borítója

A 3 nyelvű Erdély-könyv

Székelyföldi gyűjtőmunkáink közben nagy fába vágtuk a fejszénket. Barátaink, olvasóink biztatására a varázslatos Erdély minden táját beutaztuk, hogy feltérképezzük az egykor elcsatolt 16 erdélyi vármegye minden települését, különös tekintettel a megyeközpontokra, valamint a különleges értékeket felmutató településekre.
Tovább >>

Visszatekintő – Erdélyalbum – a folytatás…

A Csalhó, Gyergyó határában

Az erdélyi végek kicsiny szelete: Gyergyó

„… Mindig édes izgalommal lestem a felénk tévedőt. Megpróbáltam szóra bírni, mert aggódtam: csak a szülőföldem iránt érzett leírhatatlan szerelem az oka annak, hogy úgy látom-érzem a Gyergyói-medencét (a Grécestől Gyilkos-tóig, a Gyergyóremetére ügyelő Kereszthegytől Borszékig, a csomafalvi – napot is sétáltató – Délhegytől Magas-Bükkig), amit csak érezni lehet, de hűen kifejezni nem. (…)”
Tovább >>